Feuer in die Herzen!

www.anarchismus.atAnarchistische BibliothekFreie ArbeiterInnen Union - FAUForum deutschsprachiger AnarchistInnenGraswurzelrevolution

Anarko Sendikalizm

Anarko Sendikalizm
Für eine größere Ansicht
auf das Bild klicken
Art.-Nr.:
0155
Autor*innen:
Rudolf Rocker
Mehr Artikel von diesem Verlag / Hersteller*innen:
Diverse türkische Verlage
6,50 EUR
inkl. 10 % MwSt. zzgl. Versandkosten
    • Details

    Beschreibung

    Anarko-sendikalizm; isçilerin hayat standartlarini ve çalisma kosullarini reforme etmeyi programlastiran parti güdümlü sendikaciliktan farkli olarak, kapitalist sanayinin kontrolünü ele geçirmeyi degil, sistemi topyekün ortadan kaldirmayi amaçlar. Hiçbir politik partiye bagli olmayan ve hiçbir iktidar biçimini hedeflemeyen anarko-sendikalizm, fabrikalarin devrimci amaçlar ugruna ele geçirilip isletilmesini reddeder. Çünkü, fabrikalar, üretim üniteleri olarak toplumsal iliskilerden bagimsiz birimler degildir. Tersine, toplumsal kontrol sistemini olusturan iliskiler aginin temel parçalaridir. Diger bir deyisle; endüstri, kapitalist sistemin islemesini saglayan mekanizmanin özüdür.

    Ömrünü anarko-sendikalist mücadeleye adamis olan Rudolf Rocker, bu kitabinda, isçi sinifinin mücadele tarihini, amaç, yöntem ve ilkelerini anarsist bir sendikalistin bakisiyla ortaya koyuyor.

    128 Sayfa